KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624265
nr 1462 4265
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Gata. Signerad. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:32:29
500 kr
1.100 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Gerhard Nordström
Läs mer om Gerhard Nordström